Vraag 884

Mag ik in onze woning de op het lichtnet aangesloten rookmelders vervangen door rookmelders op batterijen?

Nee, als er in uw woning al op het lichtnet aangesloten rookmelders zijn, dan mag u deze niet zomaar vervangen door niet op het lichtnet aangesloten rookmelders.

Dit volgt uit het tweede en derde lid van artikel 1.12. Dat geeft aan dat op elke in hoofdstuk 6 bedoelde installatie, dus ook op een rookmelder, het zogenoemde rechtens verkregen niveau van toepassing is.

Dat wil zeggen dat de rookmelders na de vervanging niet slechter mogen zijn dan de oorspronkelijke rookmelders, behalve als de rookmelders ook na die verslechtering nog aan de nieuwbouweisen voldoen. Bij nieuwbouw zijn op het lichtnet aangesloten rookmelders verplicht en dus is een rookmelder op batterij of accu en afname van kwaliteit.

Brengt u een extra rookmelder aan, dan mag die extra rookmelder wel een rookmelder op batterijen zijn.


Trefwoorden: Rechtens verkregen niveau, Rookmelders, Verbouw

Versiedatum: 28-06-2022

Is uw vraag hiermee niet beantwoord?
Richt uw vraag aan de Helpdesk Bouwregelgeving via het vragenformulier. Houdt u rekening met de voorwaarden die hiervoor gelden.

Terug naar overzicht met vragen en antwoorden

Zie ook

Helpdesk Bouwregelgeving

Is uw vraag hiermee niet beantwoord? Richt uw vraag aan de Helpdesk Bouwregelgeving. Houdt u rekening met de voorwaarden die hiervoor gelden.

Dossier Bouwregelgeving

Bouwbesluit online

Omgevingsloket online

Vergunningcheck doen en omgevingsvergunning aanvragen

Ruimtelijke ordening

De Rijksoverheid. Voor Nederland. De Rijksoverheid. Voor Nederland.